Technologie

STROJNĚ STÍRANÉ ČESLE PÁSOVÉ

Oblast použití

Slouží k zachycování plovoucích nečistot a vodou unášených nečistot. Základ česlí tvoří rám, ve kterém je umístěna česlicová mříž. Na bočnicích rámu jsou připevněny vodící lišty, ve kterých se pohybuje vozík se stíracími hráběmi. Součástí vozíku je i zvedací mechanismus hrábí. Tento mechanismus zajišťuje veškeré pohyby hrábí při stírání nečistot z česlicové mříže, zvednutí hrábí při sjíždění vozíku do spodní polohy a vytěžení nečistot z česlicové mříže. Česle během své primární funkce nespotřebovávají elektrickou energii, jsou spouštěny pouze v případě potřeby vyklidit nános z česlicové mříže nebo dna kanálu (spouštěno časově nebo hladinou).

Technický popis

Česlicová mříž je umístěna v rámu. Na bočnicích rámu jsou připevněny vodící lišty, ve kterých se pohybuje vozík. Stírací hrábě jsou součástí vozíku. Součástí vozíku je zvedací mechanismus hrábí. Tento mechanismus zajišťuje veškeré pohyby hrábí při stírání nečistot z česlicové mříže, zvednutí hrábí při sjíždění vozíku do spodní polohy a vytěžení nečistot z česlicové mříže.

Parametry zařízení

Přesné parametry a rozměry česlí vždy přizpůsobíme potřebám zákazníka. Instalace pásových česlí je vhodná do kanálů větších rozměrů s vysokými průtoky. Díky své konstrukci jsou obzvláště vhodné i pro velmi hluboké kanály.

Materiálové provedení

Rám, nosné prvky, česlicová mříž a hrablo jsou standardně vyráběny z nerezové oceli, kluzné prvky z plastu a bronzu. Rám lze případně nabídnout i z uhlíkové oceli s voděodolnou povrchovou úpravou.

Rozsah dodávky

Strojní zařízení česlí, elektrická výstroj zařízení a elektrorozvaděč. Elektrickou výstroj přizpůsobíme potřebám zákazníka. Česle lze dodat i s pokročilými prvky PLC řízení a komunikací na dálku.

Rozměry

Jsou stanoveny výpočtem dle konkrétního požadavku zákazníka.

PDF

Objednejte