Technologie

SPECIÁLNÍ SPÁDOVÁ SÍTA

Oblast použití

Gravitační strojně stírané síto typ GSS slouží k zachycování plovoucích a vodou unášených nečistot. Je vhodné k použití do čistíren odpadních vod, kde se osazují do vstupního objektu mechanického předčištění, pro vodárny, čerpací stanice, závlahy, dřevařský, papírenský a potravinářský průmysl, elektrárny a teplárny.

Technický popis

Základním prvkem stíraného síta je vana umístěná na podstavci. Uvnitř vany je instalována separační přepážka – síto. Síto lze variantně provést ze štěrbinového síta, či z děrovaného plechu dané propustnosti. Odstranění separované látky ze síta je realizováno mechanicky poháněným vymetadlem. Vymetací lišty jsou vyměnitelné a jsou přizpůsobeny konkrétnímu charakteru nečistot. Separované látky – shrabky vypadávají do kontejneru, či je lze v modulárně instalovaném lisu lisovat na menší objem. Tento lis na shrabky může být dle přání zákazníka součástí gravitačního síta.

Parametry zařízení

Rozměry síta jsou přizpůsobeny výkonovým parametrům dle požadavku zákazníka. Síta se dodávají v šířkách od 400 mm do 2500 mm, eventuelně lze dodat zařízení na zakázku.

Materiálové provedení

Součásti které jsou v kontaktu s vodou jsou nerezové, či plastové podstavný rám je z uhlíkové oceli opatřen vhodnou povrchovou ochranou. Zařízení může být provedeno celonerezové.

Rozsah dodávky

Stírané síto, rozvaděč, na přání zákazníka zařízení k lisování a propírání shrabků a kontejner k ukládání nečistot.

Rozměry

Jsou stanoveny výpočtem dle konkrétního požadavku zákazníka.

PDF

Objednejte