Technologie

STROJNĚ STÍRANÉ ČESLE ŘETĚZOVÉ

Oblast použití

Stírané česle řetězové typ SČR slouží k zachycování plovoucích a vodou unášených nečistot. Jsou vhodné k použití do čistíren odpadních vod, kde se osazují do vstupního objektu mechanického předčištění, pro vodárny, čerpací stanice, závlahy, dřevařský, papírenský a potravinářský průmysl, elektrárny a teplárny.

Technický popis

Nosnou konstrukcí řetězových česlí je rám s česlicovou mříží. V horní části rámu je umístěn pohon s řetězovými koly, které pohánějí dva řetězy se shrnovacími lištami. Ve spodní části jsou řetězy vedeny řetězovými koly umístěnými na společné hřídeli, shrnovací lišty jsou do česlicové mříže naváděny naváděcími konzolami. Pohon s řetězovými koly je uložen ve vedení, které umožňuje napínání řetězu. Odstranění nečistot z česlicové mříže a jejich doprava z kanálu do odpadového žlabu je prováděna shrnovacími lištami. Česle mají i zpětný chod.

Parametry zařízení

Pro šířku kanálu od 400 mm do 3 000 mm, hloubku kanálu do 10m, průliny od 4 mm. Jsou použitelné pro velkou hloubku vody, např. 8m u delších česlí.

Materiálové provedení

Česlicová mříž, rám, stírací lišty jsou vyrobeny z nerezavějící oceli; řetězy, řetězová kola z uhlíkové oceli či litiny; horní hřídel a konzoly a pohon z uhlíkaté oceli. Na přání zákazníka může být celé zařízení vyrobeno z nerezavějící oceli včetně řetězů a řetězových kol.

Rozsah dodávky

Česle, rozvaděč, na přání zákazníka zařízení k lisování a propírání shrabků a kontejner k ukládání nečistot.

Rozměry

Jsou stanoveny výpočtem dle konkrétního požadavku zákazníka.

PDF

Objednejte