Technologie

ZAHUŠŤOVACÍ NÁDRŽ SE STŘEDOVÝM POHONEM

Oblast použití

Zahušťovací nádrže se středovým pohonem typ ZN S jsou určeny pro zahušťování kalů, mohou však být po úpravě využívány i jako homogenizační nádrže.

Technický popis

U zahušťovacích nádrží se středovým pohonem ZN S je pohon míchací mříže a stírání dna nádrže upevněn na stabilním ocelovém mostu. Zařízení je vybaveno průlezem ve spodní části nádrže.

Parametry zařízení

Výška hladiny u koruny nádrže od 2,4 m do 4,2 m, průměr od 3 m do 10,5 m.

Materiálové provedení

Strojní zařízení je vyrobeno z uhlíkaté oceli, přepadová hrana sběrného žlabu a sběrný žlab z nerezavějící oceli. Na přání je možné dodat zařízení v provedení z nerezavějící oceli nebo se speciální povrchovou úpravou, případně dodat části zařízení z hliníku či jiných materiálů. Vlastní těleso nádrže je buď z uhlíkaté oceli nebo betonové.

Rozsah dodávky

Most, rotor s míchací mříží a stíráním dna, sběrný žlab s nornou stěnou, zabudované potrubí a armatury, od průměru 6 m obvodová lávka se žebříkem, na základě požadavků zákazníka tepelná izolace, zastřešení a hrdla pro zónové odběry.

Rozměry

Jsou stanoveny výpočtem dle konkrétního požadavku zákazníka. Provádíme technologický návrh, dle zadaných parametrů, eventuelně dle sedimentačních testů. Tyto testy rovněž zajišťujeme.

PDF

Objednejte