Technologie

STROJNĚ STÍRANÉ ČESLE VOZÍKOVÉ

Oblast použití

Stírané česle vozíkové typ SČV slouží k zachycování plovoucích a vodou unášených nečistot. Jsou vhodné k použití do čistíren odpadních vod, kde se osazují do vstupního objektu mechanického předčištění, pro vodárny, čerpací stanice, závlahy, dřevařský, papírenský a potravinářský průmysl.

Technický popis

Česlicová mříž je umístěna v rámu. Na bočnicích rámu jsou připevněny pojezdové hřebeny, po kterých se pohybuje vozík. Stírací hrábě jsou součástí vozíku. Vozík nese pohon a zvedací mechanismus hrábí. Tento mechanismus zajišťuje veškeré pohyby hrábí při stírání nečistot z česlicové mříže, zvednutí hrábí při sjíždění vozíku do spodní polohy a vyhrnutí setřených nečistot z hrábí. Vozík pojíždí vždy nad úrovní hladiny v kanále do vody zasahují pouze hrábě. Zařízení je patentově chráněno.

Parametry zařízení

Pro šířku kanálu od 500 mm do 2 500 mm, hloubku kanálu do 10 m, průliny od 4 mm do 100 mm. Vhodné pro hloubku vody do 1,5 m u užších kanálů, do 2,5 m u širších kanálů.

Materiálové provedení

Nerezavějící ocel, plasty.

Rozsah dodávky

Česle, rozvaděč, kotvící patky a vzpěry pro ukotvení česlí, na přání zákazníka zařízení k lisování a propírání shrabků a kontejner k ukládání nečistot.

Rozměry

Jsou stanoveny výpočtem dle konkrétního požadavku zákazníka.

PDF

Objednejte