Technologie

SEDIMENTAČNÍ NÁDRŽ S OBVODOVÝM POHONEM

Oblast použití

Dosazovací a usazovací nádrže s pojezdovým mostem jsou určeny pro separaci kalů v čistírnách odpadních vod. Produktem je kalová suspenze, která odchází ke zpracování do další čistírenské jednotky.

Technický popis

Základní skupinou strojního vybavení nádrží je pojezdový most s pohonem. Pohon je situován na konci mostu při obvodu nádrže. Most jede po ocelové kolejnici na jednom či dvou kolech, nebo po betonovém límci na dvou kolech s gumovým povrchem. Na pojezdovém mostu jsou zavěšena všechna funkční zařízení nádrže, např. rozdělovací válec, flokulační válec, stírací lišta plovoucích kalů a spodní stírací lišta. Variantně je dodáváno provedení s možností samočinného zvedání spodní stírací lišty při zvýšeném odporu kalu . Zařízení je vybaveno signalizací prokluzu pohonu a jiné závady při zastavení pojezdového mostu.

Parametry zařízení

Výška hladiny u koruny nádrže od 2 m do 6 m, průměr od 10,5 m do 42 m.

Materiálové provedení

Strojní zařízení nádrže je vyráběno z uhlíkaté oceli, přepadová hrana sběrného žlabu a sběrný žlab z nerezavějící oceli. Na přání je možné dodat zařízení v provedení z nerezavějící oceli nebo se speciální povrchovou úpravou, případně dodat části zařízení z hliníku či jiných materiálů. Těleso nádrže je buď z uhlíkaté oceli nebo betonové.

Rozsah dodávky

Most s pohonem, dále kompletní strojně-technologické vybavení zařízení dle požadavků zákazníka. Lze dovybavit automatickým čištěním přepadové hrany sběrného žlabu a strojním stíráním plovoucích látek.

Rozměry

Jsou stanoveny výpočtem dle konkrétního požadavku zákazníka, eventuelně dle sedimentačních testů. Tyto testy provádíme také. Typové rozměry jsou uvedeny v tabulce.

PDF

Objednejte